Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swojego pupila

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swojego pupila

Psi opiekun ma wiele obowiązków wobec swojego pupila. Powinien on odpowiednio o niego dbać pod każdym względem. Pies, który jest zdrowy i ma wypielęgnowaną sierść, a do tego jest szczęśliwy i spokojny to swoista wizytówka każdego właściciela.

Prawidłowe odżywianie psa to podstawa

Odpowiednie żywienie psa wpływa na całokształt jego zdrowia. Swoje odzwierciedlenie ma przede wszystkim w tym, że pies nie łapie wielu infekcji oraz ma piękną i lśniącą sierść. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa żywienia każdego czworonoga. Aby mieć pewność, że karma złożona jest z pełnowartościowych składników wybierz sprawdzony sklep z karmą dla psa. To właśnie prawidłowe odżywianie i dostarczanie wszystkich potrzebnych do utrzymania zdrowia psa mikroskładników zapewni mu długie życie, a Tobie pozwoli zaoszczędzić nerwy i pieniądze związane z częstymi wizytami u weterynarza.

Zadbaj o bezpieczeństwo psa na domowym podwórku

Każdy właściciel psa zobowiązany jest dostarczyć mu odpowiednią dawkę ruchu. Niekiedy, gdy psy są szczęśliwymi mieszkańcami domów z ogrodem buszują tam, ile mogą. Bywa jednak, że decydują się one na ucieczkę. Aby swobodnie wypuszczony pies był bezpieczny i nie opuszczał posesji warto zwrócić uwagę na pastuchy elektryczne. Pozwolą one zadbać o bezpieczną zabawę psa jedynie w obrębie działki, na której zamieszkuje on wraz z właścicielami. Już nigdy więcej nie będziesz zastanawiać się, gdzie udał się Twój pies oraz czy na pewno nic mu się nie stało. Takie psie ucieczki bywają bowiem bardzo stresujące zarówno dla właściciela, jak i samego psa, który zdecydował się odbyć niekiedy daleką wyprawę.

Spacer z psem - na co zwrócić uwagę

Niektóre rasy psów potrzebują długich spacerów. Warto dbać o to, by regularnie pies mógł się wybiegać. Wpływa to bowiem na jego zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Podczas spaceru koniecznie zwróć uwagę, czy jest on odpowiednio zabezpieczony i nie zrobi on krzywdy innym psom oraz ich właścicielom. Niektóre psy powinny bowiem nosić na spacerach kaganiec. Na spacer przyda się również smycz, by pies przez całą wędrówkę nie był puszczony w samopas oraz wszelkie jego ulubione zabawki. Przydatne są także obroże, które mają odblask oraz te z widocznymi danymi właściciela, oraz imieniem pupila. Dzięki temu, nawet gdy pies ucieknie osoba, która go znajdzie będzie w stanie szybko odnaleźć jego właściciela i zwrócić go jak najprędzej. Wiele psów jest również zaczipowana. Dzięki temu w gabinecie weterynaryjnym szczęśliwy znalazca uzyska wszelkie informacje, jak znaleźć właściciela psa.