Jak pozbyć się kun na poddaszu?

Jak pozbyć się kun na poddaszu?

Kuny to niezwykle uciążliwe gryzonie, które potrafią wyrządzić sporo krzywd w warstwie termoizolacyjnej domu. Na szczęście nowoczesne możliwości technologiczne dostarczają sprawdzone rozwiązania, które pomagają w walce z tymi szkodnikami. Sprawdź, w jaki sposób uchronić przed nimi swoje poddasze!

Odpowiedni materiał termoizolacyjny

Pierwszym krokiem w celu pozbycia się uciążliwych gryzoni z dachu i poddasza, jest inwestycja w odpowiedni materiał do termoizolacji. Klasyczna wełna szklana jest bowiem dla tych zwierząt niezwykle łakomym kąskiem. Kuna może nawet całkowicie zerwać warstwę paroprzepuszczalną dachu, co niestety skutkuje koniecznością wdrożenia kosztownych napraw. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup wełny szklanej, która jest wdmuchiwana warstwowo i zawiera sole baru. Są to związki, które podrażniają śluzówki kun i skutecznie zniechęcają je do dalszej ekspansji na twoim terenie. Tego typu wełny nie znajdziesz jednak w takich miejscach, jak sklep z karmą dla psa. Musisz wybrać się do dobrego sklepu budowlanego.

Urządzenia elektryczne

Kolejnym sposobem na skuteczne odstraszenie uciążliwych kun na poddaszu, jest inwestycja w innowacyjne urządzenia elektryczne, które działają na bazie specjalnych ultradźwięków. Wytwarzane fale oraz dźwięki szybko odstraszają szkodniki, które jednak mimo wszystko mogą powrócić, ponieważ dźwięk nie jest w stanie odstraszyć ich długofalowo i wystarczająco poważnie. Co ważne, w przypadku awarii dom jest ponownie narażony na atak tych agresywnych zwierząt. Jest to rozwiązanie rekomendowane przez wielu producentów i konsekwentnie zyskuje na popularności, jednak my mamy dla ciebie dużo lepszą propozycję, która za chwilę omówimy nieco bardziej szczegółowo!

Innowacyjne ogrodzenia

Według nas najlepszym sposobem na skuteczne pozbycie się kun z terenu domu, a przede wszystkim z dachu i poddasza, jest zamontowanie niezwykle efektownego, wydajnego i innowacyjnego ogrodzenia elektrycznego. Tego typu konstrukcje rozciągane są na całej długości dachu i sprawiają, że kuna raz porażona prądem nigdy więcej nie powróci. Co ważne, pastuchy elektryczne nie robią zwierzętom krzywdy, a jedynie delikatnie odstraszają je i ostrzegają przed ponownym wtargnięciem na posesję domu. Jest to rozwiązanie proste w montażu, korzystne cenowo i łatwo dostępne, dlatego zdecydowanie je polecamy!

Jeśli chcesz uchronić swoje poddasze przed koniecznością kosztownych napraw i uzupełniania warstwy termoizolacyjnej, czym prędzej zainwestuj w jeden ze sposobów, które dziś wymieniliśmy. Kuna to zwierzę niezwykle uparte, dlatego samo z siebie nigdy nie odpuści!